Jak Zrobić Koc Na Drutach | Na Drutach #2 Kocyk Dla Początkujących | Little Blanket For Knitting Beginners – Tutorial 상위 81개 베스트 답변

당신은 주제를 찾고 있습니까 “jak zrobić koc na drutach – Na drutach #2 Kocyk dla początkujących | Little blanket for knitting beginners – tutorial“? 다음 카테고리의 웹사이트 https://you.guardianseattle.com 에서 귀하의 모든 질문에 답변해 드립니다: you.guardianseattle.com/blog. 바로 아래에서 답을 찾을 수 있습니다. 작성자 Owoce Szycia 이(가) 작성한 기사에는 조회수 60,601회 및 좋아요 313개 개의 좋아요가 있습니다.

Table of Contents

jak zrobić koc na drutach 주제에 대한 동영상 보기

여기에서 이 주제에 대한 비디오를 시청하십시오. 주의 깊게 살펴보고 읽고 있는 내용에 대한 피드백을 제공하세요!

d여기에서 Na drutach #2 Kocyk dla początkujących | Little blanket for knitting beginners – tutorial – jak zrobić koc na drutach 주제에 대한 세부정보를 참조하세요

PRZECZYTAJ OPIS!
Mały koc robiony ściągaczem pojedynczym.
Na początku odmierzamy ok. 7,5 metra włóczki i nabieramy 150 oczek.
Ściągacz pojedynczy polega na przerabianiu raz prawego, raz lewego oczka (oczko prawe – włóczka za drutem, oczko lewe – włóczka przed drutem). Pierwsze oczko w każdym rzędzie (oprócz pierwszego) przekładamy bez przerabiania.
Użyte materiały:
– włóczka Ribbon Yarn – 4 motki
– włóczka Merino Bulky – 4 motki (3 czarne, 2 szary)
– włoczka Elysee Laine – 2 motki (przerabiane w rzędach z czarnym)
– druty rozmiar 10
Prezentowany ścieg można wykorzystać do zrobienia szalika, komina itp. 🙂
Chcesz nauczyć się robić na drutach? A może szydełkować? Zapraszam na warsztaty – informacje o nadchodzących wydarzeniach na https://www.facebook.com/owoce.szycia/events?ref=page_internal
Kontakt:
Facebook https://www.facebook.com/owoce.szycia/
Instagram https://www.instagram.com/owoce_szycia/
Pinterest: https://pl.pinterest.com/OwoceSzycia/
E-mail [email protected]
Film: http://www.kuklafotografia.com

jak zrobić koc na drutach 주제에 대한 자세한 내용은 여기를 참조하세요.

Koc na drutach – Zobacz darmowy wzór na każdą ilość włóczki!

Jak zrobić na drutach koc od rogu do rogu? System jest prosty. Koc zaczynamy dziergać od kilku oczek i dodajemy ich więcej i więcej, aż będziemy …

+ 여기를 클릭

Source: cupricrafts.com

Date Published: 9/7/2021

View: 7852

Koc XXL ze zwykłej włóczki. Czy warto? Skąd te druty? | PatMat

Dodatkowo ja wymyśliłam sobie na środku koca warkocz przekładany a tego wzoru bez użycia drutów, nie mogłabym wykonać. Z czego zrobić druty XXL? U mnie świetnie …

+ 여기에 자세히 보기

Source: www.patmat.pl

Date Published: 4/12/2022

View: 8458

Jak Zrobić Koc Na Drutach? – Patchwork Blog

Więc zdecydowałeś, że chcesz nauczyć się dziergać kocyk! Ale jakich igieł powinieneś użyć? Prostej czy okrągłej? A co z wzorem?

+ 더 읽기

Source: patchwork-blog.pl

Date Published: 8/23/2021

View: 8638

Jak zrobić kocyk na drutach? Miękki i ciepły kocyk … – Pinterest

Mar 10, 2019 – Jak zrobić ciepły i przytulny kocyk na drutach dla dziecka? Miękki i ciepły kocyk na drutach dla dziecka z włóczki 100% poliester.

+ 여기에 표시

Source: pl.pinterest.com

Date Published: 6/3/2022

View: 1311

Z jakiej włóczki zrobić koc? Galeria prac. ⋆ – Pasart

Robienie na drutach krok po kroku ♥ Wzory ♥ Podstawy ♥ Jak zacząć, … Chcecie zrobić koc i zastanawiacie się jaką włóczkę wybrać?

+ 여기에 보기

Source: www.pasart.pl

Date Published: 3/25/2021

View: 6615

Jak zrobić kocyk na drutach? Miękki i ciepły … – Powłóczmy się

Dziergany kocyk na drutach to bardzo nieskomplikowana i szybka robótka, ealna dla początkujących. Jeśli chcesz wykonać ciepły i przytulny …

+ 여기에 표시

Source: powloczmysie.pl

Date Published: 8/21/2021

View: 4253

Babskie ploty i sploty czyli jak zrobić wełniany koc o grubym …

Jak zrobić wełniany koc o grubym splocie? Bardzo prosto Najszybciej i najprościej robi się koc przy użyciu własnych dłoni zamiast drutów, oczywiście nie …

+ 여기에 자세히 보기

Source: miscatalina.pl

Date Published: 7/9/2022

View: 659

주제와 관련된 이미지 jak zrobić koc na drutach

주제와 관련된 더 많은 사진을 참조하십시오 Na drutach #2 Kocyk dla początkujących | Little blanket for knitting beginners – tutorial. 댓글에서 더 많은 관련 이미지를 보거나 필요한 경우 더 많은 관련 기사를 볼 수 있습니다.

Na drutach #2 Kocyk dla początkujących | Little blanket for knitting beginners - tutorial
Na drutach #2 Kocyk dla początkujących | Little blanket for knitting beginners – tutorial

주제에 대한 기사 평가 jak zrobić koc na drutach

 • Author: Owoce Szycia
 • Views: 조회수 60,601회
 • Likes: 좋아요 313개
 • Date Published: 2017. 2. 2.
 • Video Url link: https://www.youtube.com/watch?v=eP7N20LOVXg

Z czego zrobić gruby koc?

Najszybciej i najprościej robi się koc przy użyciu własnych dłoni zamiast drutów, oczywiście nie byłabym sobą gdybym nie węszyła jakiegoś podstępu w zapewnieniach youtuberek, że tak najlepiej i najprościej i kupiłam specjalne druty.

Z czego najlepiej zrobić koc?

Na koc najlepsza będzie wełna owcza, wełna merino, wełna z alpaki, wełna peruwiańska.

Ile potrzeba wełny na koc?

Na wykonanie koca standardowych rozmiarów potrzeba mniej więcej 4-5 kg wełny czesankowej. Gotowe koce można znaleźć w wielu sklepach internetowych, jednak raczej rzadko dostępne są stacjonarnie.

Ile Wloczki na duzy koc?

Jeśli chcesz wykonać koc z grubej peruwiańskiej wełny The Wool w sporym rozmiarze, zalecamy cztery lub pięć motków. Z naszej kolekcji polecamy Udon Blanket zrobiony z pięciu motków. Jeśli szukasz czegoś większego i cieplejszego, zobacz nasz Udon XXL zrobiony z 9 motków.

Jakie są najcieplejsze koce?

Koce bawełniane są ciepłe, bardzo miękkie i przyjemne w dotyku. Im grubszy koc wybierzesz, tym będzie cieplejszy i cięższy, a tym samym bardziej odporny na odkształcenia. Bawełna, podobnie jak wełna, to tkanina umożliwiająca swobodny przepływ powietrza.

Co zrobić żeby koc się nie mechaci?

Aby zapobiec dalszemu mechacenie się po wyschnięciu koca, możesz użyć golarki elektrycznej, aby usunąć wszelkie słabe włókna, które powodują rozsypywanie się kłaczków. Ewentualnie można go delikatnie wcierać pumeksem.

Ile metrów włóczki na kocyk?

Na kocyk o wymiarach 50 cm x 80 cm, robiony wg wzoru, potrzebnych będzie 8 motków Big Merino. Doskonała włóczka na odzież oraz dodatki dla niemowlaka, oczywiście również na kocyki. W składzie oprócz wełny merynosa 50% znajduje się również 50% bawełny.

Jaka jest roznica między kocem a pledem?

Czym różni się pled od koca? Pled to nie to samo, co koc, choć wiele osób na co dzień używa tych pojęć zamiennie. Mówiąc prosto, koc jest cieńszą wersją pledu. Pled jest zazwyczaj grubszy i cieplejszy niż koc, produkowany głównie z naturalnych materiałów jak wełna lub bawełna.

Jak ułożyć koc na narożniku?

Koc należy zwinąć w rulon i położyć go na wysuniętej części narożnika. Warto również dodać kilka mniejszych poduszek, aby całość wyglądała przytulniej a korzystanie z mebla było naprawdę komfortowe. Koc jako część siedziska – jesli decydujesz się na większy koc, takie rozwiązanie sprawdzi się bardzo dobrze.

Ile kosztuje 1 kg wełny czesankowej?

Wełna czesankowa polska HURT do filcowania i wyplatania koców 1kg – od 70zł!!

Jaka wełna czesankowa na koc?

Najczęściej spotykana jest wełna owcza, ale stosuje się również wełnę lam i wielbłądów. Warto wiedzieć, że długość włókien wełny owczej może dochodzić nawet do 40 cm. Przed przędzeniem włókna wełny czesankowej są czesane specjalnymi szczotkami, a następnie układane płasko, równolegle do siebie.

Jak obliczyć ile włóczki potrzeba?

Uniwersalnym przelicznikiem, który pomaga określić przybliżoną ilość potrzebnej włóczki to 1200m włóczki (niezależnie od jej grubości) na sweter w rozmiarze M. Rozmiar większy bądź mniejszy od M to różnica ok. 250-300 m włóczki. (Długość włóczki w motku sprawdzisz na jej etykiecie lub w opisie produktu.)

Ile motków potrzeba?

Polecamy między 1 a 3 motki grubej wełny: Jeden motek wystarczy do wykonania krótkiego kołnierza jak Downtown Snood. Dwa motki, jeśli chcesz ywkonać szalik jak High Line Loop. I trzy motki, jeśli chcesz wykonać dłuższy szalik jak Glastonbury Scarf lub Cucho Scarf.

Ile kosztuje motek wełny?

włóczka. …rodzaju włóczki, shetland 100%wełna cena 8zł/motek/10dkg tel.

Z jakiej włóczki zrobić narzutę?

Do zrobienia narzuty idealnie nadaje się wełna czesankowa. Jest miękka i miła w dotyku. Można też kilka nitek zwykłej włóczki połączyć ze sobą, by uzyskać grubą przędzę.

Ile potrzeba wełny czesankowej na koc 160×200?

Ile wełny czesankowej kupić na koc o wymiarach 160 x 200 cm? Na tak duży koc będziesz potrzebował ok. 6 kg wełny.

Jak złożyć koc w poduszkę?

Aby zrobić koc, który składa się w poduszkę, połóż go płasko wzorem po prawej stronie w dół. Złóż jedną krawędź, a następnie podnieś następną. Wreszcie masz koc, który można zamienić w poduszkę.

Zobacz darmowy wzór na każdą ilość włóczki!

Czego będziesz potrzebować?

Dowolnej ilości włóczki. SERIO

Druty odpowiadające rekomendacji producenta, albo większe (koc będzie bardziej puszysty)

Nożyczki

Centymetr/miarka

Jak zrobić na drutach koc od rogu do rogu?

System jest prosty. Koc zaczynamy dziergać od kilku oczek i dodajemy ich więcej i więcej, aż będziemy zadowoleni z powstałej długości brzegu. Będzie to krótszy bok koca. Kiedy jesteś już zadowolony z uzyskanego rozmiaru, sprawdź ile włóczki było potrzebne na wykonanie pierwszego fragmentu. Najłatwiej liczyć od początku motki, które zostały zużyte na wydzierganie tego trójkąta.

Do czego jest nam potrzebna ilość włóczki z pierwszego etapu?

Taką samą ilość w zaokrągleniu do pełnych motków (jeśli na pierwszy trójkącik zużyłam niecałe 1,7 motka, to odkładam 2 na potem) odłożymy na bok. Zapewniamy sobie odpowiednią ilość na ostatni etap i na spokojnie możemy korzystać z reszty w drugim etapie „wydłużania” koca.

Kiedy mamy już szerokość koca, Zaczynamy zamykać oczka na końcu każdego prawego rzędu. tworzy to drugi róg koca i zaczyna drugi długi bok. Mamy już wcześniej odłożoną włóczkę na ostatni etap, więc teraz możemy albo zaszaleć i przerobić całą włóczkę jaka nam została, albo na bieżąco mierzyć bok, który powstaje i zakończyć etap Dodawanie i zamykanie oczek.

Koc nie będzie miał dokładnych wymiarów, jakie sobie obierzemy, ale jest to możliwe, jeśli kupisz więcej włóczki „na zapas” z ewentualnością zwrotu, albo pomysłem na pasujący projekt (może poszewka na poduszkę?).

Przykład dla jasności

Mam 8 motków włóczki i chcę zrobić koc. Zaczynam etap „dodawanie oczek” i kiedy jestem zadowolona z jego szerokości, liczę ile motków zużyłam i taką samą ilość odkładam na koniec.

Powiedzmy, że zużyłam 2 motki, po odłożeniu zostają mi 4 motki na pracę nad wydłużeniem koca.

Przerabiam 4 motki, albo kończę wcześniej, jeśli jestem zadowolona z długości.

Używam odłożonych 2 motków i kończę koc 🙂

Instrukcja robienia koca na drutach od rogu do rogu

Ścieg „ryż podwójny”

Nabierz na drut parzystą ilość oczek w tym dwa oczka brzegowe.

1 rząd: zdejmij oczko brzegowe bez przerabiania z nitką z przodu, *oczko prawe,oczko lewe*. Powtarzaj ** aż na prawym drucie zostanie tylko oczko brzegowe, przerób je na prawo, odwróć robótkę

2 rząd: zdejmij oczko brzegowe z nitką z przodu, *oczko prawe, oczko lewe*. Powtarzaj ** aż na prawym drucie zostanie tylko oczko brzegowe, przerób je na prawo, odwróć robótkę

3 rząd: zdejmij oczko brzegowe bez przerabiania z nitką z przodu, *oczko lewe,oczko prawe*. Powtarzaj ** aż na prawym drucie zostanie tylko oczko brzegowe, przerób je na prawo, odwróć robótkę

4 rząd: zdejmij oczko brzegowe bez przerabiania z nitką z przodu, *oczko lewe,oczko prawe*. Powtarzaj ** aż na prawym drucie zostanie tylko oczko brzegowe, przerób je na prawo, odwróć robótkę

Początek

Nabierz na drut trzy oczka, odwróć robótkę. Przerabiaj oczka: oczko na lewo, oczko na prawo, oczko na lewo, odwróć robótkę. Następnie: Zdejmij pierwsze oczko z nitką z przodu jak do przerobienia oczka lewego.

Narzuć na lewy drut nitkę pomiędzy oczkami, zaczynając od tyłu i przerób jak prawe oczko [M1R] (dodałeś pierwsze oczko)

Przerób oczko prawe

Nabierz na lewy drut nitkę pomiędzy oczkami, zaczynając od przodu i przerób jak prawe oczko od tyłu lub jak do przerobienia oczka lewego [M1L] (dodałeś drugie oczko w rzędzie)

Przerób ostatnie oczko w rzędzie na prawo i odwróć robótkę Zdejmij pierwsze oczko bez przerabiania, nabierając oczko jak do przerobienia na lewo , z nitką z przodu. Dalej przerabiaj oczka ściegiem ryżowym „oczko na lewo, oczko na prawo* . Powtarzaj aż do końca robótki. Odwróć robótkę.

Początek mamy z głowy! Teraz już czeka nas powtarzanie rzędów 3. i 4, ale o tym dokładniej poniżej:

Dodawanie oczek (praca nad krótszym bokiem/szerokością koca )

Oczka dodajemy na początku i na końcu rzędów prawych (przodu robótki). Ja prawą stronę zaznaczam sobie wpinając agrafkę albo znacznik oczek. Dzięki temu zawsze wiem, czy mam dodawać i na jakim jestem etapie ściegu ryżowego: powtarzanie oczek albo zmiana. Pierwsze oczko zawsze zdejmujemy bez przerobienia, z nitką z przodu (Da nam to ładny brzeg robótki). Rzędy lewe robimy zawsze tak samo:

1 rząd (PRAWA STRONA):

Zdejmij pierwsze oczko z nitką z przodu jak do przerobienia oczka lewego.

Narzuć na lewy drut nitkę pomiędzy oczkami, zaczynając od tyłu i przerób jak prawe oczko [M1R] (dodałeś jedno oczko).

Przerabiaj * oczko lewe, oczko prawe* i powtarzaj **, aż na lewym ducie zostanie tylko jedno oczko. Nabierz na lewy drut nitkę pomiędzy oczkami, zaczynając od przodu i przerób jak prawe oczko od tyłu lub jak do przerobienia oczka lewego [M1L] (dodałeś drugie oczko w rzędzie). Przerób ostatnie oczko w rzędzie na prawo. Odwróć robótkę.

2 rząd (LEWA STRONA):

Zdejmij pierwsze oczko bez przerabiania, nabierając oczko jak do przerobienia na lewo , z nitką z przodu. Dalej przerabiaj oczka ściegiem ryżowym „oczko na lewo, oczko na prawo* . Powtarzaj aż do końca robótki. Odwróć robótkę. Ten rząd jest łatwy, bo wystarczy powtarzać oczka z poprzedniego rzędu – kiedy widzę oczko na prawo, przerabiam na prawo itd.

Przerabiaj pierwszy i drugi rząd, aż brzeg osiągnie długość krótszego boku planowanego koca. Następny etap to uzyskanie jego długości.

Dodawanie i zamykanie oczek (praca nad długim bokiem koca)

Na tym etapie zamykamy oczka na końcu każdego prawego rzędu, by w ten sposób nie poszerzać już koca i stworzyć drugi jego róg. Zamykane oczka tworzyć będą drugi brzeg długiego boku koca. Ten etap przerabiamy oczka, aż brzeg, przy którym dodajemy oczka, osiągnie rozmiar długiego boku naszego koca.

1 rząd (PRAWA STRONA):

Zdejmij pierwsze oczko z nitką z przodu jak do przerobienia oczka lewego, narzuć na lewy drut nitkę pomiędzy oczkami, zaczynając od tyłu i przerób jak prawe oczko [M1R] (dodałeś jedno oczko).

Przerabiaj * oczko lewe, oczko prawe* powtarzaj **, aż zostaną trzy oczka nieprzerobione, zdejmij prawym drutem 2 oczka po kolei jak do przerobienia na prawo, przełóż oba oczka z powrotem na lewy drut i przerób te oczka razem na prawo [SSK], (zamknąłeś jedno oczko).

Ostanie oczko przerób na prawo, odwróć robótkę.

2 rząd (LEWA STRONA):

Zdejmij pierwsze oczko bez przerabiania, nabierając oczko jak do przerobienia na lewo , z nitką z przodu.

Dalej przerabiaj oczka ściegiem ryżowym „oczko na lewo, oczko na prawo* . Powtarzaj aż do końca robótki. Odwróć robótkę.

Zamykanie oczek (praca nad drugim krótkim bokiem koca)

Teraz będziemy kończyć koc, zamykając na początku i na końcu rzędów prawych. Liczba oczek na drutach będzie się zmniejszać, aż zostanie ich 5. Teraz widać doskonale jak koc formuje się w prostokąt!

1 rząd (PRAWA STRONA):

Zdejmij pierwsze oczko bez przerabiania, nabierając oczko jak do przerobienia na lewo , z nitką z przodu.

Zamknij oczko przerabiając dwa oczka razem na prawo [K2Tog].

Przerabiaj *oczko lewe, oczko prawe* aż do 3 ostatnich oczek w rzędzie, [SSK], oczko prawe. Odwróć robótkę

2 rząd (LEWA STRONA):

Zdejmij pierwsze oczko bez przerabiania, nabierając oczko jak do przerobienia na lewo , z nitką z przodu.

Dalej przerabiaj oczka ściegiem ryżowym „oczko na lewo, oczko na prawo* . Powtarzaj aż do końca robótki. Odwróć robótkę.

Powtarzaj rząd 1 i 2 aż na drucie zostanie 5 oczek.

Zakończenie koca i zamknięcie ostatnich oczek

Ostatni etap dziergania koca, który formuje zaokrąglony róg i zamyka ostatnie oczka.

1 rząd (PRAWA STRONA):

[P2Tog], oczko prawe, [SSK], oczko prawe.

Odwróć robótkę. (powinny zostać 3 oczka)

2 rząd (LEWA STRONA):

oczko prawe

oczko lewe

oczko prawe

3 rząd (PRAWA STRONA):

Zamknij pozostałe 3 oczka.

Utnij robótkę i zakończ.

Jak widać poniżej, niezależnie od ilości włóczki i ilości początkowych rzędów, koc wychodzi w formie pięknego prostokąta!

Instrukcja wideo

Poniżej filmik, który pokazuje każdy z etapów tworzenia koca. Mam nadzieję, że rozwieje wszelkie wątpliwości, które powstały do tej pory 🙂

Daj znać w komentarzu co myślisz o tego typu wzorach na druty 🙂

Jeśli masz jakieś pytania, napisz w komentarzu albo na Instagramie @cupricrafts!

Zrobiłeś ten koc? Podziel się na Instagramie oznaczając mnie na zdjęciu i pod hasztagiem #likecupricrafted

Powodzenia w dziergadłach ❤

Babskie ploty i sploty czyli jak zrobić wełniany koc o grubym splocie

Uwielbiam polskie rękodzieło! Śledzę kilka fp na facebooku dziewczyn, które robią prawdziwe cuda i co jakiś czas zakochuję się w kolejnych. Od jakiegoś czasu moje ochy i achy zbierał wełniany koc o grubym splocie, cena jednak skutecznie zniechęcała mnie do zakupu. Ale nie ma to jak pomocne koleżanki! Eliza, która uwielbia inicjować babskie spotkania zaproponowała coś idealnego dla mnie, babskie ploty i sploty! Tak powstał mój piękny pudrowy koc!

Od czego zacząć?

Pierwsze kroki należy skierować do sklepu z wełną, gdzie wybieramy wełnę czesankową merynos. Polecam sklepy online i allegro.pl, wybór jest ogromny, a ceny różne. Najtańsza jest wełna polskiej produkcji, ale znajdziecie też wełnę z australijskich i peruwiańskich merynosów, ceny jednak dużo wyższe. Najtrudniejsza decyzja to wybór koloru, ciężko było wybrać jeden, bo jest ich naprawdę dużo i co jeden to ładniejszy! Ponieważ ostatnio moim ulubionym kolorem jest pudrowy róż, tym razem też się na niego zdecydowałam, dla odmiany w brudnym odcieniu 😉 Na koc o wymiarach 180 x 110cm potrzebny jest jeden motek wełny o wadze 4kg.

Jak zrobić wełniany koc o grubym splocie?

Bardzo prosto 🙂 Najszybciej i najprościej robi się koc przy użyciu własnych dłoni zamiast drutów, oczywiście nie byłabym sobą gdybym nie węszyła jakiegoś podstępu w zapewnieniach youtuberek, że tak najlepiej i najprościej i kupiłam specjalne druty. Nie popełniajcie mojego błędu! Druty są zupełnie niepotrzebne i z ich pomocą praca idzie dużo wolniej i trudniej. My wzorowałyśmy się na tym tutorialu i wszystko wyszło dokładnie tak jak chciałyśmy, więc polecam! Całość pracy zajmuje około 3 godzin, więc idealnie na jeden wieczór w miłym towarzystwie.

Wyszło perfekcyjnie i jestem zachwycona moim kocykiem, a to, że zrobiłam go zupełnie sama to kolejny powód do dumy 🙂 Przy tym to świetny sposób na spędzenie jesienno – zimowych długich wieczorów i powód do spotkania się z koleżankami, tym razem nie tylko na ploty ale też na sploty 🙂 Połknęłyśmy bakcyla i już mamy w planach kolejne rękodzielnicze robótki!

Wiecie już jak zrobić wełniany koc o grubym splocie, a jak o niego dbać? Rady znajdziecie we wpisie o moim pięknym szalu, który również powstał z wełny merynosów. U mnie kocyk pełni funkcje typowo dekoracyjne, waży 4 kilogramy, więc raczej pranie nie wchodzi w grę, po namoczeniu w wodzie pewnie ważyłby 40! Psy nie mają na niego wstępu, podobno bardzo się mechaci, ja jeszcze nie zauważyłam ale mam go dopiero 3 dni. Jest bardzo ciepły ale też ciężki, więc do nakrywania się nie nadaje. Funkcjonalność jak widzicie żadna, oprócz tego, że pięknie wygląda, a to najważniejsze! Eliza zdecydowała się na ciemno szary kolor wełny, koc wygląda pięknie i doskonale pasuje do jej sypialni, zresztą zobaczcie sami.

Grudzień zapowiada się bardzo inspirująco! W tym roku postanowiłam część dekoracji świątecznych zrobić samodzielnie, oczywiście efektami się z Wami podzielę i wraca Sebastian ze swoimi pięknymi propozycjami stroików! Zaglądajcie na bloga! Będzie bardzo świątecznie!

Zapisz

jaką wybrać? O czym musisz pamiętać? Podpowiadamy! Włóczkowy Świat

Dodano: w kategorii: –

Wełna na koc, jaką wybrać? O czym musisz pamiętać? Podpowiadamy!

Długie, jesienne wieczory wymagają odpowiedniego przygotowania. Jaka jest recepta na pochmurne wieczory ? Herbata, ciepły wełniany koc, szydełko, druty, włóczka do tego ulubiony serial. Wieczór staje się przyjemny, przestaje kojarzyć się wyłącznie z nieprzyjemnym chłodem i dłużącymi się godzinami. Dbając o jesienny quality time, nie musisz ograniczać się wyłącznie do ciepłych swetrów i herbaty w ulubionym kubku! Możesz obudzić w sobie nową pasję. Dzierganie, robótki ręczne to idealne zajęcie na jesienne i zimowe dni. Doskonałym pomysłem jest wykonanie własnoręcznie koca. Który oprócz tego, że będzie bardzo przydatny, stanie się także dekorację wnętrza. Zanim zabierzesz się do pracy, sprawdź, jaka wełna będzie odpowiednia. Jakie akcesoria dziewiarskie będą pomocne przy dzierganiu koca.

Dlaczego wełna?

Zastanawiasz się, dlaczego to właśnie wełna będzie najodpowiedniejszym wyborem? Przede wszystkim ze względu na ogrom zalet, jakie ją wyróżniają! Zatem – jaka naprawdę jest wełna?

Przede wszystkim wełna to włókno naturalne, jest higieniczna i w zależności od rodzaju jest także antyalergiczna. Niełatwo się brudzi. Zdecydowanie częściej niż prania, wełna wymaga regularnego wietrzenia. Dzięki wysokiej elastyczności włókien, wełna się nie gniecie. Wełnianym kocem możesz otulać się zawsze, kiedy masz na to ochotę, a on nadal będzie wyglądał doskonale! Dodatkowo – wełna bardzo dobrze chłonie wilgoć, przepuszcza powietrze i reguluje temperaturę ciała. Co ciekawe – wielu użytkowników wspomina jej właściwości zdrowotne. Podobno wełna łagodzi bóle stawów i kręgosłupa, bóle reumatyczne i nerwobóle!

Co możesz wydziergać z wełny?

Z wełny możesz wydziergać wszystko to, na co masz ochotę! Dzięki swoim właściwością różne rodzaje wełen są odpowiednie dla dzieci, dorosłych i osób starszych. Wełniany koc może być dopiero początkiem Twojej przygody z drutami i robótkami ręcznymi !

W jakich projektach wełniane motki będą niezastąpione ? Doskonale sprawdza się jako materiał na ubranka dziecięce, akcesoria. Wełniana włóczka będzie idealna na swetry, kardigany, ciepłe szale, kominy na szyję, czapki, skarpetki, rękawiczki. Nie sposób nie wspomnieć także o praktycznych dodatkach do domu – obok ciepłego koca, w Twoim salonie powinny pojawić się miękkie poszewki na poduszki! To wszystko jesteś w stanie zrobić sama. Oczywiście nie od razu, ale z każdym projektem nabywasz nowe umiejętności, które z czasem pozwolą wydziergać bardziej skomplikowane robótki dziewiarskie.

Co będzie Ci potrzebne do wykonania własnoręcznie koca ?

Samodzielne wydzierganie koca lub realizacja innego projektu będą wymagały odpowiedniego przygotowania. Co będzie Ci potrzebne? Oprócz wełnianych motków niezbędne będą właściwie dobrane druty do dziergania. Do wykonania szerokich projektów typu koce, narzuty pomocne będą druty z żyłką lub druty wymienne. Do których przykręcisz żyłkę w odpowiedniej długości. Przy wyborze drutów z żyłką, które mają służyć do wydziergania koca. Przed rozpoczęciem pracy należy zastanowić się, w jakiej szerokości ma być koc ?

Na tej podstawie należy dobrać długość żyłki. W sklepie Włóczkowy Świat znajdziesz druty, które idealnie nadadzą się do wykonania koca. Druty z żyłką 80 cm na koce dla niemowlaków bądź dłuższe 100 cm, 120 cm, 150 cm. Jeżeli chcesz zrobić jeszcze szerszy koc, przydatne będę tutaj druty wymienne, żyłki oraz łącznik do żyłek. Dzięki łącznikowi połączysz ze sobą żyłki. W ten sposób wydziergasz koc, dokładnie w takiej szerokości jakiej chcesz. Mamy już dobraną wełnę i druty, potrzebne będą jeszcze dobre chęci, czas i praktyczne wskazówki, dotyczące np. wykonania wzoru. Przydadzą się jeszcze centymetr i nożyczki.

Jaka wełna na koc, jaka grubość włóczki ?

Na koc najlepsza będzie wełna owcza, wełna merino, wełna z alpaki, wełna peruwiańska. W zależności, od tego, jakiej grubości chcesz zrobić koc, konieczna będzie odpowiednia grubość włóczki. Jaka? Można przyjąć, że średniej grubości koc, powstanie z włóczki, do której zalecane są druty 4 mm, 5 mm. Jeśli chcesz, by pled był bardziej mięsisty i cieplejszy, dobrym wyborem będzie przędza, do której zalecane są druty od 8 mm, 9 mm. Im grubsza włóczka tym koc będzie cieplejszy i bardziej mięsisty. Koc lub pled może być również wykonany dwoma nitkami przędzy.

Wybierając do swojej robótki odpowiednią wełnę i włóczkę, przygotujesz wyjątkowy koc idealny na jesienne i zimowe wieczory!

Wełniany koc dla dziecka

Zastanawiasz się, czy wełna na koc dla maluszka to dobry wybór? Ze względu na jej właściwości – najlepszy! Warunkiem jest dobranie odpowiedniej wełny. Dzieci mają, bardzo wrażliwą skórę, dlatego tak ważny jest właściwy wybór przędzy. Niewłaściwie dobrana wełna może powodować podrażnienia skóry. Dla najmłodszych najlepsza będzie wełna merino i wełna alpaki. Wełny te nie tylko zapewnią dziecku ciepło, są również miękkie i wykluczają podrażnienie skóry. Kocyk dla dziecka, wykonany z wełny merino lub wełny alpaki będzie higieniczny, antyalergiczny i maksymalnie bezpieczny dla skóry maluszka.

Jeżeli chcesz poznać więcej zalet wełny merino, zachęcamy do przeczytania wpisu “Wełna merino, czy warto”.

W wyborze włóczki merino pomocny będzie wpis “Włóczka merino, jaką wybrać?”

Polecane włóczki wełniane, na koc:

Drops Andes – skład: 65% wełna peruwiańska , 35% Alpaka. Zalecany rozmiar drutów: 9 mm.

Drops Baby Merino – 100% wełny merino. Zalecany rozmiar drutów do tej włóczki 3 mm. Robótka może być wykonana na drutach 3,5 mm.

Drops Merino Extra Fine – 100% wełny merino. Zalecany rozmiar drutów 4mm.

Drops Big Merino – merino 100%. Druty zalecane przez producenta 5mm.

Drops Alpaca – 100% wełna z alpaki, zalecane druty 3mm.

Drops Nepal – 65% wełna peruwiańska, 35% wełny alpaki. Przędza na druty 5mm.

Drops Snow, dawna nazwa Eskimo – wełna owcza 100%, na druty 9 mm.

Polecana mieszanka wełny z bawełną

Drops Wish – skład: 50% wełna alpaki, 33% bawełna pima, 17% merino. Zalecane druty: 9mm

Gruby koc z wełny czesankowej – czy warto? Ile kosztuje?

Koc z wełny czesankowej to idealny element podczas zimowych wieczorów. Jest bardzo dekoracyjny i sprawia, że każde pomieszczenie wygląda przytulnie. Czym się charakteryzuje gruby koc? Jakie są jego wady i zalety? Odpowiadamy w tym artykule!

Koc z wełny czesankowej – czyli jaki?

Pled w postaci koca z wełny czesankowej pozostaje w modzie od kilku lat. Często wykorzystywany jest do zdjęć komercyjnych, ponieważ masywne sploty prezentują się bardzo efektownie. Wełna czesankowa tworzona jest z sierści różnych gatunków owiec, lam, a nawet wielbłądów. Jest bardzo miękka i kojarzy się z przytulną chwilą, gdy zimową porą siadamy z kubkiem gorącej kawy pod kocem.

Ile kosztuje koc z wełny czesankowej?

Cena koca z wełny czesankowej zależy od tego, z jakiego zwierzęcia sierści wykonuje się materiał. Najbardziej powszechna i najtańsza wełna pochodzi z najpopularniejszej rasy owiec w Polsce – merynosów. Cena za 100 g wełny czesankowej zaczyna się od ok. 20 zł. Na wykonanie koca standardowych rozmiarów potrzeba mniej więcej 4-5 kg wełny czesankowej. Gotowe koce można znaleźć w wielu sklepach internetowych, jednak raczej rzadko dostępne są stacjonarnie. Na stronach pledy te dostępne są w różnych rozmiarach oraz wielu wersjach kolorystycznych. Najczęściej spotkamy koce w odcieniach szarości – od popielatych po grafitowe, a także w cukierkowych barwach różu. Ceny wahają się od 300 zł – za pled w rozmiarze 60 × 80 cm, do ok. 1000 zł – za pled w rozmiarze 160 × 200 cm.

Sprawdź też: Na jesienne chłody: koc elektryczny. Jaki wybrać, co trzeba wiedzieć?

Pled z wełny czesankowej – czy warto?

Puszyste koce mają swój wyjątkowy urok. Kojarzą się z jesienno-zimową porą, kiedy wieczorem, widząc mróz za oknem, możesz się ogrzać w domu. Gruby pled na kanapie czy też na łóżku zachęca do przyjemnego odpoczynku w miękkim otoczeniu. Koc z wełny czesankowej niewątpliwie nadaje wnętrzu przytulnej i ciepłej atmosfery. Duże sploty sprawiają, że koc przypomina wydziergany sweterek lub szalik z dzieciństwa, co przywołuje przyjemne skojarzenia. Zanim jednak zdecydujesz się na zakup pledu, dowiedz się, jakie są zalety i wady koca z wełny czesankowej.

Zalety plecionego koca z wełny czesankowej

Dużym plusem koca jest jego wygląd. Dzięki niemu sprawisz, że nawet surowe wnętrze nabierze ciepłej atmosfery. Wystarczy, że położysz pled na kanapie lub na łóżku, aby zachęcał do relaksu. Koc z wełny czesankowej możesz także wykorzystać do aranżacji kącika do czytania. Szczególnie pięknie się prezentuje, gdy zostanie położony na fotelu typu uszak. Tak przygotowane miejsce na relaks wygląda niczym wyjęte z katalogu!

Koc z wełny czesankowej jest niesamowicie przyjemny i miękki w dotyku. Jest to kolejny plus, który zachęca do posiadania takiego pledu. Naturalna owcza sierść jest specjalnie przygotowywana do stworzenia delikatnej wełny czesankowej, w której możesz się zrelaksować.

Ciepły koc to w długie zimowe wieczory rzecz przydatna wszystkim domownikom

Inną zaletą jest fakt, że wełna z merynosów jest przystosowana do bardzo niskich temperatur. Oznacza to, że koc bardzo dobrze i szybko Cię ogrzeje – ale nie przegrzeje! Struktura tej specyficznej wełny ma także właściwości termoregulacyjne, dlatego często wykorzystywana jest m.in. do produkcji odzieży sportowej, która musi oddychać.

Koc z wełny czesankowej merynosów jest łatwy w utrzymaniu pod względem higieny. Nie jest konieczne częste i regularne przepieranie pledu, ponieważ struktura wełny czesankowej wykazuje właściwości samoczyszczące i antybakteryjne. Materiał jest odporny na zabrudzenia, dzięki czemu nawet po długim czasie korzystania z niego koc nie zaczyna wydzielać nieprzyjemnego zapachu.

Wady plecionego koca z wełny czesankowej

Wełniany koc prezentuje się pięknie, natomiast ma także wady. Duży pled wykonuje się z ok. 4 kg wełny, zatem jest dość ciężki, przez co okrycie nim nie musi być komfortowe dla każdego. W przypadku konieczności prania koca trzeba skorzystać z usług pralni chemicznej, ponieważ czyszczenie koca w inny sposób spowoduje zniszczenie jego struktury. Dużym minusem jest także wysoka cena tego akcesorium.

Czy koc z wełny czesankowej można wykonać samodzielnie?

Dzierganie na drutach i własnoręczne szycie ciuchów czy też dodatków wnętrzarskich jest coraz bardziej popularne. Na różnych portalach społecznych i blogach znajdziesz wiele tutoriali, jak krok po krok stworzyć własne wersje gotowych produktów, w tym koców z wełny czesankowej. Jest to łatwe i przyjemne zajęcie, podczas którego na pewno się zrelaksujesz. Jednak zanim przejdziesz do plecenia koca, zakup odpowiednią ilość materiału. Tworzenie pledu wymaga skupienia i cierpliwości, ale efekt końcowy będzie jak najbardziej satysfakcjonujący!

Zakup koca z wełny czesankowej jest dużym wydatkiem – tak samo jego własnoręczne wykonanie, ponieważ cena naturalnego materiału pozostaje wysoka. Jednak właściwości wełny z merynosów i jej doskonała jakość jest jak najbardziej tego warta. Wełniany pled będzie świetnym pomysłem na prezent nie tylko dla zmarzluchów, ale też dla osób, które lubią urządzać swoje wnętrza i dbać o estetykę mieszkania. Posiadasz koc z wełny czesankowej w domu? A może zamierzasz samodzielnie wykonać pled? Podziel się z nami w komentarzu, co myślisz o takim dodatku do wnętrz!

Sprawdź też: Jesienne dekoracje we wnętrzach – jak ozdobić dom w modnych barwach jesieni? Pomysły i inspiracje

Koc XXL ze zwykłej włóczki: czy warto? Skąd te druty?

[dropcap type=”circle”] K [/dropcap] Koce z wełny czesankowej osiągają horrendalne ceny. Ich jedyną zaleta jest to, że są grube i piękne… tylko na początku. Czesanka ma to do siebie, że nie lubi dotykania. Nie bez powodu, w końcu ona jest stworzona do filcowania. Ale jeśli kupujemy sobie drogi ozdobny koc to chyba nie po to, żeby zaraz się sfilcował a niestety tak się szybko dzieje. Dodatkowym minusem jest to, że nie można go wyprać, ale raczej koc nie da nam na to szans bo nie wejdzie do pralki – jest za duży 😀

I wtedy zamarzyłam o kocu idealnym: takim, który się nie będzie filcował, da się wyprać i nie będzie kosztował miliona monet. Teraz gdy już go skończyłam, sama siebie pytam czy było warto… Ale o tym później.

Widziałam w internecie, że te koce robią na rękach. Według mnie, nie jest to najlepszy pomysł dlatego, że to nigdy prosto nie wyjdzie: raz oczka będą większe a raz mniejsze. Dodatkowo ja wymyśliłam sobie na środku koca warkocz przekładany a tego wzoru bez użycia drutów, nie mogłabym wykonać.

Z czego zrobić druty XXL?

U mnie świetnie sprawdziły się wyszlifowane drewniane trzonki do szpadla!

Oto co potrzebujemy:

Ja moje trzonki trochę przycięłam bo okazały się za długie.

Kije na końcach oszlifowałam jak w normalnych drukach. Trzeba dokładnie oszlifować ponieważ każda nierówność zepsuje włóczkę.

Potem jak polakierujemy trzonki to pamiętajcie o tym, by przed drugim malowaniem ponownie przeszlifować bo wszelkie farby czy lakiery stawiają włókna drewna.

Na drugim końcu nawiercamy otwory i przykręcamy korki. Robiąc to nawet nie sądziłam, jaki to był dobry pomysł. W praniu wyszło, że gdy już dziergałam to mogłabym uszkodzić nawet podłogę gdyby tych korków nie było. Jeszcze lepszym pomysłem byłyby gumowe!

Korki jeśli chcemy możemy pomalować i drugi raz lakierem.

Mamy druty w rozmiarze XXL. One swoją wagę też mają ale bardzo ułatwiają robienie koca. Ja swój robiłam najczęściej na podłodze i był mi wygodnie.

Jak skręcić zwykłą włóczkę w grubą linę szydełkiem?

Ja użyłam włóczki akrylowej dość grubej 100g/120mb a zalecany druty to 6-8, kolor to ciemny morski Madame Tricote. Zamawiałam po 10 sztuk z allegro. Z początku płaciłam za motek 8 zł a potem trochę podrożało do 8,80 zł. Na filmiku poniżej pokazują jak zrobić linę na szydełku. Użyłam szydełka 15stki.

Jeśli chodzi o wydajności te włóczki, to z jednego motka skręciłam 12 metrów liny. Wydaje się dużo ale jak zaczęłam dziergać koc to wyszły ze 3-4 rządki tylko. Motki oczywiście łączyłam w jedną długaśną linę aby nie było widać łączeń.

Samo skręcenie włóczki zajmuje trochę czasu. Gdybym tak przysiadła to na pewno kilka wieczorów przy M jak Miłość. Ja koc robiłam trochę na raty (łącznie od sierpnia) – zaczęłam jak jeszcze byłam w ciąży. Po drodze zdążyłam urodzić 🙂 Tak naprawdę odwiedziny mojej mamy popchnęły mnie do działania. Wręczyłam mamie szydełko (jest w tym mistrzem!) i wieczorkiem: ja robiłam jeden koniec liny a ona drugi. I jakoś to poszło.

Na zdjęciu powyżej początki koca. Podejrzewam, że na tym etapie byłam po 10 motku. Kompletnie nie wiedziałam na ilu motkach poprzestanę, dlatego zamawiałam po 10 sztuk. W ostateczności skończyłam na 30 motkach. Dawało to około 360 metrów całej liny i 3 kg włóczki. Patrząc na wielkość koca to całkiem niezły wynik – jest on naprawdę spory.

Sama lina jest lekko ażurowa i bardzo elastyczna. Testuję koc od kilku dni i zauważyłam ta zaletę elastyczności. Bardzo łatwo jest naciągnąć koc od brzegu do brzegu łóżka, czyli koc zmienia swoje rozmiary w zależności czego chcemy. Dla mnie to bardzo duży plus, bo o tym nie wiedziałam póki nie ściągnęłam koca z drutów.

Podsumowanie

Reasumując koc waży 3 kg, zużyłam na niego 30 motków wełny, licząc z wykończeniem brzegów szydełkiem. Koszt wełny na koc to 256 zł (nie liczę kosztów wysyłki). Druty to koszt ok 8 zł za trzonek x2, korek na wino kupiony markecie to koszt 3,50 zł za sztukę (nie liczę farb i lakieru bo zakładam, ze w domu takie rzeczy są).

RAZEM

279 PLN

+ wiele godzin pracy własnej

Na pytanie czy warto było odpowiem, że… dla siebie tak. Jestem z tego koca bardzo zadowolona bo wygląda naprawdę pięknie. Do tego jest bardzo duży, no i kwota jaką na niego wydałam jest dość niska. Gdybym miała kupować koc, w takim rozmiarze w sklepie, to musiałabym chyba dodać jedynkę z przodu do ceny. Tak, dobrze widzicie, ponad tysiąc złotych.

Zatem, dla siebie jak najbardziej warto taki koc zrobić, jeśli macie dużo wolnego czasu. Natomiast pracy jest przy tym bardzo dużo, przez to, ze pierw musicie sobie skręcić prawie 360 metrów liny. A to dopiero połowa sukcesu. Gdybym teraz miała drugi raz go robić to myślę, że dla efektu warto!

Jeśli podoba Ci się to co robię – bądź na bieżąco! Odwiedź moją małą społeczność czyli moją stronę na facebooku i na instagramie @patmatstudio

Jak zrobić koc na drutach?

Więc zdecydowałeś, że chcesz nauczyć się dziergać kocyk! Ale jakich igieł powinieneś użyć? Prostej czy okrągłej? A co z wzorem? Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci rozpocząć Twój projekt we właściwy sposób! Używanie prostych igieł jest dobre dla małych projektów, ale może nie być wygodne w dłuższym okresie czasu. Jeśli zastanawiasz się nad użyciem igieł okrągłych, przeczytaj dalej, aby uzyskać więcej informacji! Oto kilka rzeczy, które warto rozważyć zanim zaczniesz dziergać swój kocyk:

Proste igły są dobre do mniejszych projektów

Jeśli jesteś początkująca, dobrym pomysłem może być użycie prostych igieł do Twojego projektu kocyka. Są one łatwe w użyciu i mieszczą się pod pachą. Długość igły prostej zależy od wielkości projektu. Należy kupić wystarczająco długą igłę do długości koca. Długość igieł do robótek na drutach zależy od wzoru, który wykonujesz. Niektóre wzory zalecają dłuższe igły do danego projektu.

Proste igły dziewiarskie są najbardziej powszechnym typem igieł dziewiarskich. Są one dostarczane w parach i posiadają czubek na jednym końcu oraz nasadkę na drugim. Igły te są łatwe w użyciu, ale mogą być ciężkie i nieporęczne, jeśli dziergasz koc. Igły proste są idealne dla początkujących dziewiarzy i do projektów, które nie wymagają dużej ilości materiału. Można je kupić w wielu różnych długościach, zaczynając od siedmiu cali, a kończąc na czternastu calach.

Jeśli używasz prostych igieł do swojego koca, możesz wybrać bardziej miękką włóczkę. Przędze wełniane są dobrym wyborem dla początkujących. W wielu wzorach podana jest liczba ściegów, jaką należy wykonać. Po wykonaniu liczby ściegów podanej we wzorze, dodaj je w razie potrzeby, aby koc nie stał się zbyt wąski.

Użycie igieł okrągłych do wykonania koca jest również opcją. Możesz dziergać koce na okrągłych lub długich prostych igłach, ale musisz się upewnić, że igły są wystarczająco długie, aby zmieścić się w długości koca. Dzięki temu koc nie będzie się zbytnio garbił ani rozciągał. Ogólna zasada mówi, że do mniejszych projektów należy używać igieł okrągłych. Sprawdzają się one równie dobrze w przypadku koców.

Używanie igieł okrągłych jest lepsze w przypadku koców

Jeśli dziergasz gruby koc, możesz się zastanawiać, czy lepsze jest używanie igieł okrągłych czy prostych. Różnica polega na tym, jak gruba jest włóczka i jakiego rodzaju igły używasz. Okrągłe igły są bardziej wydajne i wygodne do dziergania koców, ponieważ przenoszą większość ciężaru projektu, w tym ściegi. Jednak proste igły są równie dobre do lżejszych włóczek, ponieważ są wystarczająco długie, aby utrzymać kilka ściegów.

Innym ważnym czynnikiem jest rozmiar igły. Duża wełna wymaga większej igły niż mała, dlatego należy kupić większą igłę. Dzierganie koców może zająć dużo czasu, dlatego zaleca się stosowanie dużej wełny. Elastyczny sznurek w okrągłych igłach pozwala na łatwą zmianę rozmiaru igły. Używanie większej igły zmniejsza także obciążenie ramion, nadgarstków i ścięgien. Jeśli planujesz zaprojektować koc o skomplikowanym wzorze, użycie okrągłych igieł może być lepszym rozwiązaniem.

Przy dzierganiu dużych projektów, okrągłe igły mogą być doskonałym wyborem. Igły te są łatwiejsze w użyciu i pozwalają lepiej widzieć swoją pracę. Działają podobnie jak igły proste, ale są bardziej uniwersalne. Dzierganie przy użyciu igły okrągłej ułatwia oglądanie i przesuwanie projektu, a także pozwala dziergać dwie skarpetki jednocześnie. Możesz również użyć tej samej igły do robienia kocyków dla dzieci i ubranek dla lalek.

Możesz użyć obu typów igieł do robienia kocyków lub możesz kupić zestaw igieł stałych do robienia kocyków. Oba rodzaje są idealne zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych dziewiarzy. Są jednak pewne rzeczy, o których należy pamiętać przed podjęciem decyzji. Najlepiej jest sprawdzić opinie w Internecie lub odwiedzić lokalny sklep z artykułami dziewiarskimi i przekonać się na własne oczy. Zalety igieł okrągłych do dziergania koców są warte swojej ceny.

Wybór włóczki na koc

Wybór odpowiedniej włóczki na koc jest bardzo ważny przy robieniu na drutach lub szydełku ciepłej, przytulnej narzuty. Do wyboru jest wiele rodzajów włóczek, takich jak bawełna, wełna, akryl i poliester. Niektóre z nich są bardzo miękkie i lekkie, inne zaś cięższe i bardziej nieporęczne. Możesz również poszukać włóczki, która jest przyjazna dla środowiska i skóry, a także odporna na kurz lub nadaje się do prania w pralce. Oto kilka wskazówek dotyczących wyboru włóczki na koc.

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś wziąć pod uwagę przy wyborze włóczki na koc, jest jej gramatura i gama kolorów. W zależności od rozmiaru koca, możesz wybrać włóczkę o większej lub mniejszej gramaturze. Jeśli planujesz szydełkować duży koc, możesz wybrać włóczkę o większej gramaturze. To samo dotyczy lżejszej włóczki. Wybieraj włóczki, które są bardziej elastyczne i rozciągają się podczas pracy. Możesz również wybierać spośród różnych kolorów i wzorów.

Wybierając włóczkę na koc, pamiętaj, że niektóre jej rodzaje wymagają specjalnej pielęgnacji. Jeśli planujesz często prać koc, rozważ wybór takiej, którą można prać w pralce. Możesz wybierać spośród wełny superwash, akryli premium i bawełny. Możesz także rozważyć użycie suszarki do bielizny nad wanną. Na koniec pamiętaj o dokładnym wysuszeniu koca, aby uniknąć jego kurczenia się. Duże koce są ciężkie i muszą być suszone na płasko.

Wybrana przędza powinna być zgodna z przeznaczeniem koca. Na przykład, jeśli koc jest przeznaczony dla dziecka, należy unikać włóczki wełnianej, ponieważ może się ona łatwo pruć. Wełniana przędza niedoprzędowa jest lepsza do koców codziennego użytku, ponieważ może być używana przez wiele osób. Istnieją nawet przędze stworzone specjalnie dla koców, takie jak samodziałowe, superwymiarowe i o ciekawej fakturze.

Wybór wzoru

Gdy dziergasz koc, główna część projektu zajmuje większość czasu dziergania. Główny korpus koca jest wykonany z dowolnego wzoru, który wybierzesz. Nawet skomplikowane wzory są łatwe do zapamiętania po kilku powtórzeniach. Po wydzierganiu głównego korpusu należy zmienić kolory włóczki, a następnie odrzucić nitkę. Aby uzyskać luźny brzeg na końcu koca, możesz użyć elastycznego odszycia, które zapobiegnie ciasnemu końcowemu brzegowi.

Obramowanie wokół koca może być dobrym sposobem na zapobieganie zwijaniu się. Możesz użyć tej samej metody, aby sprawdzić, czy ścieg brzegowy będzie dobrze wyglądał na Twoim kocyku. Rozstaw ściegów i rozstaw rzędów to dwie podstawowe miary, które musisz znać. Po uzyskaniu tych wymiarów możesz zdecydować, jaki rozstaw ściegów obrzeżnych zastosować. Następnie możesz odrzucić odpowiednią liczbę oczek i zdecydować, czy chcesz zrobić większy czy mniejszy kocyk.

Wybór wzoru na prosty kocyk jest dobrym pomysłem dla początkujących. Projekty te wymagają minimalnego doświadczenia w robieniu na drutach. Dziergający mogą wybierać spośród wielu łatwych i przyjaznych dla początkujących wzorów. Chociaż początkujący powinien wybierać łatwe do wykonania wzory, kreatywne i skomplikowane projekty będą przyciągać uwagę. Istnieje wiele różnych rodzajów wzorów dziewiarskich, więc wybierz wzór, który pasuje do twojego poziomu umiejętności i osobowości.

Po wybraniu podstawowego wzoru ściegu, następnym krokiem jest określenie rodzaju obramowania, które chcesz stworzyć. Niektóre wzory koców są prążkowane, co oznacza, że z jednej strony mają prążkowane obramowanie. Tego rodzaju obramowanie nie będzie się zwijać, jak w przypadku pończochy. Stworzy on również obwódkę na korpusie i dwóch bokach koca. Możesz dodać lub usunąć oczka wzdłuż krawędzi, aby uczynić ją bardziej symetryczną.

Odrzucanie ściegów

Proces odlewania ściegów podczas dziergania koca wymaga zmierzenia szerokości, jaką ma mieć gotowy koc. Najpierw sprawdź miarę igieł i włóczki. Kiedy już będziesz mieć miarę, pomnóż tę liczbę przez szerokość, jaką ma mieć koc. Następnie określ, ile ściegów potrzebujesz, aby uzyskać żądaną długość. Może to być trudne, jeśli pracujesz nad dużym kocem.

Wiele początkujących dziewiarzy robi koce. Dzieje się tak dlatego, że są one stosunkowo proste do zrobienia. Istnieje wiele materiałów, które pomogą ci zrobić koc. Jeśli jesteś zupełnie początkujący, spróbuj skorzystać z tabeli, która pomoże ci określić, jakich ściegów będziesz potrzebował dla planowanego rozmiaru. Kiedy już zapoznasz się z tymi materiałami, będziesz gotowy do rozpoczęcia dziergania koca.

Po wykonaniu tej czynności możesz zdecydować, ile ściegów będziesz potrzebował. Pamiętaj, że przymiar Twojego koca nie musi być idealny. Aby określić liczbę potrzebnych oczek, wykonaj na drutach robótkę. Użyjesz go do zmierzenia brzegu swojego kocyka i określenia liczby potrzebnych oczek. Powinieneś również zmierzyć swoją robótkę, aby sprawdzić, ile oczek na cal potrzebujesz.

Metoda rzutów kciukiem jest łatwa do nauczenia się, ale nie jest idealna do obrzucania dużej ilości ściegów. Wybierz inną metodę, jeśli chcesz wydziergać kocyk z dużym napięciem ściegu. Jest ona szybka i łatwa, ale musisz pamiętać o naprężeniu ściegu. Nie jest to również dobre rozwiązanie, jeśli chcesz zrobić koc z żebrowanymi brzegami.

Z jakiej włóczki zrobić koc? Galeria prac. ⋆

Macie ochotę na cieplutki, milusi i na dodatek własnoręcznie zrobiony kocyk? Na początku przygody z rękodziełem może być ciężko zdecydować się z jakiej włóczki zrobić koc. Dlatego koleżanki z naszej rękodzielniczej grupy przychodzą Wam z pomocą i podpowiadają z czego zrobić zrobić taki wyjątkowy kocyk. Tak więc jeśli macie wątpliwości zajrzyjcie w galerię.

Chcecie zrobić koc i zastanawiacie się jaką włóczkę wybrać? Ten post jest właśnie dla Was. Zdolne dziewczyny z pasartowej grupy udostępniły kilka zdjęć, które mogą Wam pomóc w dokonaniu wyboru.

Z jakiej włóczki zrobić koc?

Odpowiedź znajdziecie poniżej.

Alicja Korek, której pace możecie podziwiać na stronie Koalibra zrobiła przepiękny patchworkowy koc z włóczki YarnArt Jeans Plus.

Bardzo milusi koc powstanie z włóczki Himalaya Dolphin Baby. Z tej włóczki dziergała Aneta Merak. Kwadraciki babuni jak widać to dobry patent na kocyk.

Z Himalaya Dolphin Baby koc zrobiła również Dana Leshchuk.

Jak już jesteśmy przy mięciusich włóczkach to Anna Rożen prezentuje kocyk z Hlaya Dolphin Loop. W sumie nie spodziewaliśmy się takiej włóczki w tym zestawieniu i chyba to jest najfajniejsze w rękodziele.

A co powiecie na koc z YarnArt Super Merino? Kamila Nizik z Szydełkuje się zrobiła prześliczny kocyk z tej włóczki. Idealny prezent, prawda?

Ewa Król z kolei zrobiła kocyk z YarnArt Super Soft. Jak widać “mech” pięknie nie wygląda tylko na chustach i szalikach. Koc tym wzorem i z tej włóczki jest jak widać świetny.

Agnieszka Dzierżypolska postawiła na YarnArt Jeans Crazy. I to był świetny wybór! Zobaczcie jaki wyszedł świetny, radosny i kolorowy kocyk.

Agnieszka zrobiła również piękny i pastelowy kocyk w serduszka z włóczki Himalaya Deluxe Bamboo. Piękny wzór i świetnie dobrany kolor! Brawo!

Z HiMalaya Deluxe Bamboo kocyk zrobiła również Lucyna Kania. Przepiękny wzór i bardzo eleganckie kolory. Świetnie Lucyna!

Edyta Brych zrobiła koc w męskim wydaniu. Nie tylko dziewczynki i kobiety lubią się otulić. 😉 Użyła do tego włóczki Himalaya Everyday. Koce szydełkowane Granny Stitch nie wyjdą z mody!

Himalaya Everyday użyła również Aneta Siemieńska. Przepiękny wzór z efektem 3D i świetnie dobrane kolory. Pod takim kocem zimowy wieczór musi być bardzo przyjemny.

I co? Wiecie już z jakiej włóczki zrobić koc?

Nie? To oglądajmy dalej!

Rita Lipińska zrobiła z YarnArt Tweed cudny patchworkowy koc. Koce z kwadracików musi się chyba przyjemnie dziergać ponieważ ich widzimy najwięcej i nie będzie nigdy dwóch identycznych. Rita zaprasza na swoją stronę Lira biżu.

Gosia Wąsowska zrobiła słodki kocyk z włóczek Himalaya Medical Bebe i Yarnart baby. Świetnie wyszedł ten mix. Prace Małgosi znajdziecie na Brelokove Love.

Magdalena Nasiadka zrobiła koc UWAGA z YarnArt Flowers. Często pytacie o to czy można z tej włóczki zrobić kocyk. Magdalena udowodniła, że tak i to całkiem ładny wychodzi.

Magdalena zrobiła również piękny koc z włoczki MTP Lux Baby. Pięknie wyglądają te kolorowe serduszka. Prace Magdy znajdziecie na CudaWianki.

Teraz już wiecie z jakiej włóczki zrobić koc.

Co wcale nie znaczy, że będzie łatwo wybrać tą jedna naj. Jednak gdy już się zdecydujecie i zrobicie swój pierwszy wymarzony koc, to gwarantujemy, że będziecie z siebie bardzo dumni.

Jeśli chcesz zobaczyć inne nasze galerie albo masz ochotę na mały kocyk kliknij tutaj:

Masz kocyk z innej włóczki dostępnej w naszym sklepie. Oznacz nas. Chętnie zobaczymy Twoją pracę.

Specjalnie dla Was utworzyliśmy grupę zrzeszającą pasjonatów rękodzieła. Do grupy należą zarówno osoby początkujące, jak i bardziej zaawansowane, również te, które tworzą dla Was kursy. To tutaj możesz pochwalić się swoimi projektami, zapytać o radę, wyjaśnić wątpliwości odnośnie kursów, zgłosić swoje propozycje kursów, a także nawiązać nowe znajomości, z ludźmi, którzy mają takie samo hobby jak Ty :). Zapraszamy! Do grupy możesz zapisać się tutaj.

Babskie ploty i sploty czyli jak zrobić wełniany koc o grubym splocie

Uwielbiam polskie rękodzieło! Śledzę kilka fp na facebooku dziewczyn, które robią prawdziwe cuda i co jakiś czas zakochuję się w kolejnych. Od jakiegoś czasu moje ochy i achy zbierał wełniany koc o grubym splocie, cena jednak skutecznie zniechęcała mnie do zakupu. Ale nie ma to jak pomocne koleżanki! Eliza, która uwielbia inicjować babskie spotkania zaproponowała coś idealnego dla mnie, babskie ploty i sploty! Tak powstał mój piękny pudrowy koc!

Od czego zacząć?

Pierwsze kroki należy skierować do sklepu z wełną, gdzie wybieramy wełnę czesankową merynos. Polecam sklepy online i allegro.pl, wybór jest ogromny, a ceny różne. Najtańsza jest wełna polskiej produkcji, ale znajdziecie też wełnę z australijskich i peruwiańskich merynosów, ceny jednak dużo wyższe. Najtrudniejsza decyzja to wybór koloru, ciężko było wybrać jeden, bo jest ich naprawdę dużo i co jeden to ładniejszy! Ponieważ ostatnio moim ulubionym kolorem jest pudrowy róż, tym razem też się na niego zdecydowałam, dla odmiany w brudnym odcieniu 😉 Na koc o wymiarach 180 x 110cm potrzebny jest jeden motek wełny o wadze 4kg.

Jak zrobić wełniany koc o grubym splocie?

Bardzo prosto 🙂 Najszybciej i najprościej robi się koc przy użyciu własnych dłoni zamiast drutów, oczywiście nie byłabym sobą gdybym nie węszyła jakiegoś podstępu w zapewnieniach youtuberek, że tak najlepiej i najprościej i kupiłam specjalne druty. Nie popełniajcie mojego błędu! Druty są zupełnie niepotrzebne i z ich pomocą praca idzie dużo wolniej i trudniej. My wzorowałyśmy się na tym tutorialu i wszystko wyszło dokładnie tak jak chciałyśmy, więc polecam! Całość pracy zajmuje około 3 godzin, więc idealnie na jeden wieczór w miłym towarzystwie.

Wyszło perfekcyjnie i jestem zachwycona moim kocykiem, a to, że zrobiłam go zupełnie sama to kolejny powód do dumy 🙂 Przy tym to świetny sposób na spędzenie jesienno – zimowych długich wieczorów i powód do spotkania się z koleżankami, tym razem nie tylko na ploty ale też na sploty 🙂 Połknęłyśmy bakcyla i już mamy w planach kolejne rękodzielnicze robótki!

Wiecie już jak zrobić wełniany koc o grubym splocie, a jak o niego dbać? Rady znajdziecie we wpisie o moim pięknym szalu, który również powstał z wełny merynosów. U mnie kocyk pełni funkcje typowo dekoracyjne, waży 4 kilogramy, więc raczej pranie nie wchodzi w grę, po namoczeniu w wodzie pewnie ważyłby 40! Psy nie mają na niego wstępu, podobno bardzo się mechaci, ja jeszcze nie zauważyłam ale mam go dopiero 3 dni. Jest bardzo ciepły ale też ciężki, więc do nakrywania się nie nadaje. Funkcjonalność jak widzicie żadna, oprócz tego, że pięknie wygląda, a to najważniejsze! Eliza zdecydowała się na ciemno szary kolor wełny, koc wygląda pięknie i doskonale pasuje do jej sypialni, zresztą zobaczcie sami.

Grudzień zapowiada się bardzo inspirująco! W tym roku postanowiłam część dekoracji świątecznych zrobić samodzielnie, oczywiście efektami się z Wami podzielę i wraca Sebastian ze swoimi pięknymi propozycjami stroików! Zaglądajcie na bloga! Będzie bardzo świątecznie!

Zapisz

키워드에 대한 정보 jak zrobić koc na drutach

다음은 Bing에서 jak zrobić koc na drutach 주제에 대한 검색 결과입니다. 필요한 경우 더 읽을 수 있습니다.

See also  안 매운 제육 볶음 | [간장제육] 조미료보다 더 맛내는 '이것' 넣고 만드세요! / 제육볶음, 돼지불고기 Pork Bulgogi 상위 48개 베스트 답변
See also  찬송가 122 장 | [새찬송가] 122장 참 반가운 성도여 28 개의 정답

See also  스시 코우지 가격 | [2] 가격 인상한 New 스시코우지 런치 오마카세 리뷰. 129 개의 베스트 답변

이 기사는 인터넷의 다양한 출처에서 편집되었습니다. 이 기사가 유용했기를 바랍니다. 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오. 매우 감사합니다!

사람들이 주제에 대해 자주 검색하는 키워드 Na drutach #2 Kocyk dla początkujących | Little blanket for knitting beginners – tutorial

 • ciepły
 • dla dziecka
 • do domu
 • koc
 • pled
 • kocyk
 • przykrycie
 • blanket
 • coverlet
 • knit
 • knitting
 • na drutach
 • rękodzieło
 • handmade
 • diy
 • łatwe
 • easy
 • beginner
 • dla początkujących
 • homedecor
 • interior
 • kot
 • cat
 • rosyjski niebieski
 • russianblue
 • vintage
 • retro
 • boho
 • hygge
 • szarym czarny
 • black
 • grey
 • monochrome
 • owoce szycia
 • nauka
 • edukacja
 • szkolenie
 • manymornings
 • pan tu nie stał
 • knitpro
 • ribbonyarn
 • merina bulky
 • madam tricote
 • Elysee Laine
 • ribbon
 • yarn
 • włóczka
 • wełna
 • alpaka
 • bawełna
 • luty

Na #drutach ##2 #Kocyk #dla #początkujących #| #Little #blanket #for #knitting #beginners #- #tutorial


YouTube에서 jak zrobić koc na drutach 주제의 다른 동영상 보기

주제에 대한 기사를 시청해 주셔서 감사합니다 Na drutach #2 Kocyk dla początkujących | Little blanket for knitting beginners – tutorial | jak zrobić koc na drutach, 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오, 매우 감사합니다.

Leave a Comment